Rok 2019:

Pogrzeb naszego druha

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 30 lipca 2019 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Mieczysława Mazur który w wieku 70 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Msza święta żałobna została odprawiona w strażackiej asyście honorowej. Po mszy świętej orszak pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny gdzie odbyło się ostanie pożegnanie, w imieniu wszystkich druhów strażaków OSP Zawoja Centrum zostało wygłoszone okoliczne przemówienie.

Następnie po raz ostatni druhowi Mieczysławowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

Spoczął tu na wieki i pełnić będzie teraz strażacką wartę przy Bogu który powołał go do niebiańskiej służby.

Gminne zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 30 czerwca na stadionie sportowym "BCS Zawoja" w Zawoi Centrum przeprowadzono gminne zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP Gminy Zawoja w których udział wzięło 8 drużyn w grupie "A". oraz jedna drużyna pożarnicza dzieci.
Drużyny rywalizowały ze sobą tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Sędzią głównym zawodów był mł. asp. Michał Szwed.
Naszą jednostkę w zawodach reprezentowały 2 drużyny w grupie A. Po zsumowaniu wyników sztafety i ćwiczenia bojowego w grupie A w klasyfikacji generalnej drużyna OSP Zawoja Centrum I zajęła 2 miejsce natomiast drużyna OSP Zawoja Centrum II uplasowała się na VIII miejscu.

Szczególne uznanie i zainteresowanie publiczności jak co roku wzbudziły dziecięce drużyny strażackie z OSP Zawoi Wełczy. Młodzi druhowie, mimo swojego wieku (od 3 do 9 lat) pokazali, po raz kolejny wspaniale że znają już podstawowe zasady zawodów.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów.

Drużyny OSP Zawoja Centrum i OSP Skawica Centrum będą reprezentowały Gminę Zawoja w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych które odbędą się już we wrześniu.

Wszystkim drużyną gratulujemy zajętych miejsc i życzymy powodzenia za rok.

Obchody Dnia Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka w dniu 3 maja o godzinie 9.00 w kościele parafialnym pw. Św. Klemesna w Zawoi Centrum odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji strażaków z naszej parafii o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin oraz w intencji wszystkich zmarłych Strażaków z naszej parafi.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Życzenia Wielkanocne

Uroczystości Wielkiego Tygodnia

Jak co roku w okresie Wielkanocnym druhowie z naszej jednostki wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza i OSP Zawoja Dolna brali udział w obchodach dni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w kościele Parafialnym pw. Św. Klemensa w Zawoi - Centrum.

W Wielki Piątek po wieczornych nabożeństwach druhowie z naszej jednostki, członkowie naszej MDP wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza pełnili asystę podczas przeniesienia Pana Jezusa z ciemnicy do Bożego Grobu.

Następnie rozpoczęli oni całonocną wartę i czuwanie przy Bożym Grobie. W Wielką Sobotę rano czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczęli druhowie z OSP Zawoja Dolna aż do wieczornych uroczystości rezurekcyjnych.

Wieczorem druhowie z wszystkich 3 OSP brali udział w uroczystej Mszy Św. rezurekcyjnej, rozpalili ogień od którego kapłani odpalili paschał, podczas uroczystej procesji nieśli baldachim i pełnili przy nim asystę, druhowie nieśli także feretron swojego patrona Św. Floriana oraz swoje poczty sztandarowe.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018

W dniu 26 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2018 roku.

Na zebraniu przedstawione zostały sprawozdania z działalności : Zarządu OSP, Skarbnika OSP oraz Komisji rewizyjnej OSP.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2018 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2019 rok.
Za okres sprawozdawczy udzielono absolutorium Zarządowi OSP.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.:

Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik,

Z-ca Dowódcy JRG w Suchej Beskidzkiej st. kpt. mgr. inż. Artur Chowaniak,

Poseł RP Sławomir Hajos,

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zawoi a zarazem Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk,

Przewodniczący Rady Gminy Zawoja Stanisław Zajda,

Radni Gminy Zawoja,

Ks. Ryszard Więcek proboszcz parafii pw. Św. Klemensa w Zawoi Centrum,

Sołtys sołectwa Zawoja Centrum Stanisław Hurbol.

Ponadto na zebraniu obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

Życzenia Noworoczne

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018,