Rok 2019:

Obchody Dnia Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka w dniu 3 maja o godzinie 9.00 w kościele parafialnym pw. Św. Klemesna w Zawoi Centrum odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji strażaków z naszej parafii o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin oraz w intencji wszystkich zmarłych Strażaków z naszej parafi.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Życzenia Wielkanocne

Uroczystości Wielkiego Tygodnia

Jak co roku w okresie Wielkanocnym druhowie z naszej jednostki wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza i OSP Zawoja Dolna brali udział w obchodach dni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w kościele Parafialnym pw. Św. Klemensa w Zawoi - Centrum.

W Wielki Piątek po wieczornych nabożeństwach druhowie z naszej jednostki, członkowie naszej MDP wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza pełnili asystę podczas przeniesienia Pana Jezusa z ciemnicy do Bożego Grobu.

Następnie rozpoczęli oni całonocną wartę i czuwanie przy Bożym Grobie. W Wielką Sobotę rano czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczęli druhowie z OSP Zawoja Dolna aż do wieczornych uroczystości rezurekcyjnych.

Wieczorem druhowie z wszystkich 3 OSP brali udział w uroczystej Mszy Św. rezurekcyjnej, rozpalili ogień od którego kapłani odpalili paschał, podczas uroczystej procesji nieśli baldachim i pełnili przy nim asystę, druhowie nieśli także feretron swojego patrona Św. Floriana oraz swoje poczty sztandarowe.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018

W dniu 26 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2018 roku.

Na zebraniu przedstawione zostały sprawozdania z działalności : Zarządu OSP, Skarbnika OSP oraz Komisji rewizyjnej OSP.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2018 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2019 rok.
Za okres sprawozdawczy udzielono absolutorium Zarządowi OSP.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.:

Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik,

Z-ca Dowódcy JRG w Suchej Beskidzkiej st. kpt. mgr. inż. Artur Chowaniak,

Poseł RP Sławomir Hajos,

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zawoi a zarazem Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk,

Przewodniczący Rady Gminy Zawoja Stanisław Zajda,

Radni Gminy Zawoja,

Ks. Ryszard Więcek proboszcz parafii pw. Św. Klemensa w Zawoi Centrum,

Sołtys sołectwa Zawoja Centrum Stanisław Hurbol.

Ponadto na zebraniu obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

Życzenia Noworoczne

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018,