Aktualności

 

Rok 2018:

XII Turniej Halowy MDP "Jordanów 2018"

 

W dniu 11 marzec w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został XII Turniej Halowy członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Jordanów 2018.

Turniej przeprowadzony został jako rywalizacja indywidualną i drużynowa.
Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m
i polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędy przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast 10 zawodników w grupie szkoła podstawowa chłopcy, 10 zawodniczek w grupie dziewczęta oraz 12 zawodników w grupie gimnazjum chłopcy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

W Turnieju tym w kategorii szkoła gimnazjalna brały udział także nasze dwie drużyna MDP. W klasyfikacji ogólno -  drużynowej nasze MDP uplasowały się na 5 miejscu i na 9 miejscu.

 Zawodnicy dostali na pamiątkę udziału w zawodach skromne upominki oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Zwycięzcom zawodów serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia za rok.

Więcej


Pogrzeb naszego druha

 

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 21 luty 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Mariana Biłka - byłego wieloletniego Naczelnika naszej OSP, który w wieku 91 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Msza święta żałobna została odprawiona w strażackiej asyście honorowej. Po mszy świętej orszak pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny gdzie odbyło się ostanie pożegnanie, w imieniu wszystkich druhów strażaków OSP Zawoja Centrum zostało wygłoszone okoliczne przemówienie.

Następnie po raz ostatni druhowi Marianowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

Spoczął tu na wieki i pełnić będzie teraz strażacką wartę przy Bogu który powołał go do niebiańskiej służby.


Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017

 

W dniu 27 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2017 roku.
Na zebraniu przedstawione zostały sprawozdania z działalności : Zarządu OSP, Skarbnika OSP oraz Komisji rewizyjnej OSP.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji na ręcę Zarządu OSP gdyż rok 2017 był rokiem w którym nasza jednostka zrobiła kolejny krok do przódu jeśli chodzi o gotowość bojową naszej OSP a rok ten zapisał się bardzo mocno w histori naszej jednostki właśnie dzięki zakupie kolejnego fabrycznie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego MAN TGM 18.340.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2018 rok. Rok 2018 będzie również bardzo ważynym rokiem w historii naszej OSP ponieważ to własnie w tym roku nasza jednostka obchodzić będzie jubileusz 100-lecia powstania naszej OSP.
Za okres sprawozdawczy udzielono absolutorium Zarządowi OSP.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.: Zastepca Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Tomasz Marek, przedstawiciel KP PSP w Suchej B.: kpt. inż. Artur Chowaniak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zawoi a zarazem Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk, Ks. Ryszard Więcek proboszcz parafii pw. Św. Klemensa w Zawoi Centrum, Radny Powiatowy Sławomir Hajos, Sołtys sołectwa Zawoja Centrum Stanisław Hurbol.

Ponadto na zebraniu obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

 

Koniec roku 2017 czasem zmian w naszej Jednostce

 

Koniec roku 2017 a dokładniej 28 i 29 grudzień 2017 to dwie daty które z pewnością wpiszą się bardzo mocno w prawie 100-letnią historię naszej OSP.

W dniu 28 grudzień pożegnaliśmy swój samochód gaśniczy Star 266 który pełnił służbę w naszej jednostce przez 29 lat. Obecnie „Dziadek” bo tak nazywaliśmy naszego Stara przeszedł na zasłużoną emeryturę.
Jeszcze 27 grudnia brał udział w swojej ostatniej akcji podczas gaszenia pożaru w miejscowości Skawica.
Star wielokrotnie udowodnił jak bardzo był potrzebny w gminie. Przez swoje walory terenowe był nie oceniony, jednak ząb czasu pozostawił na nim swój odcisk i nadszedł czas na zmiany.
Ze łzami w oczach żegnaliśmy naszego poczciwego Dziadka wszak to z nim duża część naszych strażaków zaczynała swoją historię z pożarnictwem.

Jednak nie chcąc stać w miejscu dzięki staraniom Zarządu OSP Zawoja Centrum a w głównej mierze
Prezesa OSP Dh. Józefa Hutniczaka.
zakupiliśmy fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGM 18.340 4x4.
Samochód posiada uterenowione podwozie 4x4 a jego największym atutem jest zbiornik wodny o pojemności 4700 litrów.

Jednocześnie chcielibyśmy także podziękować tym Wszystkim pozostałym osobom którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia.

Obiecujemy że samochód ten będzie sprawny o każdej porze dnia i nocy by móc spieszyć nim na pomoc wszędzie tam gdzie zagrożone będzie życie, zdrowie i mienie innych nieznanych nam osób.

Życzenia Noworoczne

 

 

archiwum 2016, archiwum 2017,