Rok 2024:

Uroczystości Wielkiego Tygodnia

Jak co roku w okresie Wielkanocnym druhowie z naszej jednostki wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza i OSP Zawoja Dolna brali udział w obchodach dni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w kościele Parafialnym pw. Św. Klemensa w Zawoi - Centrum.

W Wielki Piątek po wieczornych nabożeństwach druhowie z naszej jednostki, członkowie naszej MDP wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza pełnili asystę podczas przeniesienia Pana Jezusa z ciemnicy do Bożego Grobu.

Następnie rozpoczęli oni całonocną wartę i czuwanie przy Bożym Grobie. W Wielką Sobotę rano czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczęli druhowie z OSP Zawoja Dolna aż do wieczornych uroczystości rezurekcyjnych.

Wieczorem druhowie z wszystkich 3 OSP brali udział w uroczystej Mszy Św. rezurekcyjnej, rozpalili ogień od którego kapłani odpalili paschał, podczas uroczystej procesji nieśli baldachim i pełnili przy nim asystę, druhowie nieśli także feretron swojego patrona Św. Floriana oraz swoje poczty sztandarowe.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Drogie Panie, z okazji Waszego święta chcielibyśmy Wam życzyć wszystkiego, co najlepsze!
Niech każdy dzień przynosi Wam uśmiech na twarzy i radość z życia.
Jesteście niezwykłe, silne i nieocenione, dlatego zasługujecie na wszelkie dobro i szczęście tego świata.
Dziękujemy Wam za Waszą obecność, wsparcie i poświęcenie, które sprawiają, że świat staje się piękniejszy i lepszy.
Bądźcie zawsze dumne ze swoich osiągnięć i nieustannie pielęgnujcie swoje marzenia.
Życzymy Wam, abyście zawsze miały wokół siebie ludzi, którzy Was kochają i szanują, oraz abyście nigdy nie traciły wiary w siebie.
Niech każdy dzień przynosi Wam nowe możliwości i wyzwania do pokonania.
Jesteście niesamowite - świętujcie to i bądźcie dumne z tego, kim jesteście!

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Zarząd oraz Druhowie z OSP Zawoja Centrum.

II Halowe Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

W minioną niedzielę 3 marca na Hali Sportowej w Zawoi Centrum odbyły się II Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo Pożarnicze.

Dla naszych młodych strażaków było to pierwsze wystąpienie w tych zawodach.

Naszą gminę reprezentowały 2 drużyny MDP.

Oto wyniki naszych młodych adeptów:

2️1 miejsce z wynikiem 180,57 pkt.
2️9 miejsce z wynikiem 201,86 pkt.

Jesteśmy z was dumni.

Gratulacje dla zwyciezców oraz wszystkim jednostkom za udział.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2023

W dniu 2 marzec o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2023 roku.

W 2023 roku nasza jednostka wyjeżdzała do akcji niestety aż 69 razy. Poza tym nasza OSP brała także udział w różnego rodzaju zawodach, ćwiczeniach pokazach czy szkoleniach a także w uroczystościach kosćielnych i państwowych.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2023 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2024 rok oraz przyjęto nowy Statut

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście a także obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

OSP Zawoja Centrum gra z WOŚP

Wczorajsze niedzielne popołudnie 28 stycznia nasi druhowie spędzili aktywnie na zawojskim 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️, który odbywał się na Koronie Ziemi w Zawoi Morgi.

We współpracy z jednostkami OSP Zawoja Dolnai OSP Skawica Centrum zaprezentowaliśmy pokaż ratownictwa technicznego i kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Oprócz tego na gości czekało sporo innych atrakcji i rozrywek.
Dziekujemy że byliście z nami.

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018, archiwum 2019, archiwum 2020, archiwum 2021, archiwum 2022, archiwum 2023,