Rok 2020:

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 29 grudnia 2020 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Józefa Bury, który w wieku 77 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Następnie po raz ostatni druhowi Józefowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

Z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego strażacy OSP Zawoja Centrum składają najlepsze życzenia Pracownikom Ratownictwa Medycznego oraz wszystkim, którzy w swej pracy uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, niosąc pomoc każdemu kto tego potrzebuje zwłaszcza teraz w obencych czasach epidemi Koronawirusa.

Źyczenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy także wszystkim naszym Ratownikom Medycznym i Ratownikom KPP, bo to Wy pierwsi pojawiacie się między innymi w miejscach wypadków i katastrof, gdzie z poświęceniem pomagacie poszkodowanym.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2019

W dniu 25 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2019 roku.

W 2019 roku nasza jednostka wyjeżdzała do akcji niestety aż 128 razy - najwięcej spośród wszystkich jednostek OSP w Powiecie Suskim. Poza tym nasza OSP brała także udział w różnego rodzaju zawodach, ćwiczeniach pokazach czy szkoleniach a także w uroczystościach kosćielnych i państwowych.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2019 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2020 rok.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.:

Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik,

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zawoi a zarazem Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk,

Komendant Gminny ZOSP RP w Zawoi dh. Paweł Wójcik,

Przewodniczący Rady Gminy Zawoja Stanisław Zajda,

Radni Gminy Zawoja,

Ks. Janusz Kosowski proboszcz parafii pw. Św. Klemensa w Zawoi Centrum,

Sołtys sołectwa Zawoja Centrum Stanisław Hurbol.

Ponadto na zebraniu obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 18 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Jana Bury, który w wieku 60 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Następnie po raz ostatni druhowi Janowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018, archiwum 2019,