Aktualności

 

Rok 2022:

Dofinansowanie na „zakup wyposażenia osobistego ochronnego
strażaków OSP Zawoja Centrum”  Drodzy mieszkańcy Zawoi❗

Dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Nasza jednostka otrzymała dofinansowanie na „zakup wyposażenia osobistego ochronnego strażaków OSP Zawoja Centrum” Zakupiliśmy hełmy oraz rękawiczki dla naszych druhów.

W kwocie 9973.08 zł ❗

Dla nas ważne jest udzielenie Państwu profesjonalnej pomocy, ale żebyśmy mogli zadbać o was, musimy zadbać również o nasze bezpieczeństwo.

Z góry dziękujemy WFOŚiGW za dofinansowanie.

 

Pogrzeb naszego druha

 

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 4 listopada 2022 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha który w wieku 76 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu:

Ś.P. Stanisław Siwiec - były wieloletni Prezesa OSP Zawoja Centrum w latach 1975-2001, jeden z budowniczych budynku remizy OSP


Msza święta żałobna została odprawiona w strażackiej asyście honorowej. Po mszy świętej orszak pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny gdzie odbyło się ostanie pożegnanie.

Następnie po raz ostatni druhowi Prezesowi Stanisławowi zawyły strażackie syreny i urna z prochami Zmarłego została złożona do grobu.


Spoczął tu na wieki i pełnić będzie teraz strażacką wartę przy Bogu który powołał go do niebiańskiej służby.

13 Październik - Dzień Ratownictwa Medycznego 

  Z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego strażacy OSP Zawoja Centrum składają najlepsze życzenia Pracownikom Ratownictwa Medycznego oraz wszystkim, którzy w swej pracy uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, niosąc pomoc każdemu kto tego potrzebuje zwłaszcza teraz w obencych czasach epidemi Koronawirusa.

Praca, którą codziennie wykonujecie jest wyjątkowa, ratujecie dar najcenniejszy, ludzkie życie i zdrowie. Udzielacie pomocy w nagłych stanach zagrożenia, pracując w trudnych i wymagających warunkach. Wasza praca wymaga zawodowego profesjonalizmu, dyspozycyjności oraz umiejętności panowania nad emocjami i stresem. Dzięki tym cechom niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych dla nich okolicznościach. W dniu tak uroczystym prosimy o przyjęcie podziękowań za pracę pełną poświęcenia. Najlepsze życzenia składamy Ratownikom Medycznym, Lekarzom, Pielęgniarkom systemu, oraz Dyspozytorom Medycznym – jak najmniej interwencji, udanych akcji ratunkowych, a także satysfakcji i radości jaką daje możliwość ratowania ludzkiego życia.

Źyczenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy także wszystkim naszym Ratownikom Medycznym i Ratownikom KPP, bo to Wy pierwsi pojawiacie się między innymi w miejscach wypadków i katastrof, gdzie z poświęceniem pomagacie poszkodowanym.

Kontrola gotowości bojowej

 

W dniu 27 czerwiec w naszej jednostce została przeprowadzona przez KP PSP w Suchej Beskidzkiej kontrola gotowości bojowej naszej jednostki. W trakcie kontroli zostały sprawdzone: czas gotowości do wyjazdu, stan techniczny dokumentów, samochodów i sprzętu, wiedza teoretyczna i praktyczna strażaków. Cała kontrola naszej jednostki została oceniona na ocenę bardzo dobry!

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 

 

 

Życzenia Wielkanocne

 

 

 

Nowy Sprzęt w naszej Jednostce - Quad Polaris 570

 

Drodzy mieszkańcy!!
Chcieliśmy się podzielić z wami bardzo wesołą informacją w dniu 2 Luty 2022r. zawitał do naszej jednostki nowy nabytek którym jest quad Polaris 570, wraz z przystosowaną pod niego specjalistyczną przyczepką którą będziemy mogli bezpośrednio transportować poszkodowanych.
Na wyposażeniu znajduje się sprzęt do ratownictwa medycznego dzięki temu będzie on wykorzystywany do różnych akcji takich jak pomoc potrzebującym w trudnych terenach naszej gminy, poszukiwań i wielu innych zadań.
Mamy nadzieję że odpowiednio przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów w naszej okolicy.
Warto nadmienić że jest to pierwszy tego typu pojazd w naszej gminie. Składamy gorące podziękowania wszystkim którzy pomogli w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia i dzięki którym udało nam się go pozyskać.

W dniu 7 marzec Quad wraz z przyczepą zostały włączone do podziału bojowego naszej jednostki otrzymując numer operacyjny 539[K]Q06 

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2021

 

W dniu 22 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2021 roku.

Na zebraniu przedstawione zostały sprawozdania z działalności : Zarządu OSP, Skarbnika OSP oraz Komisji rewizyjnej OSP.

W 2021 roku nasza jednostka wyjeżdzała do akcji niestety aż 98 razy. Poza tym nasza OSP brała także udział w różnego rodzaju zawodach, ćwiczeniach pokazach czy szkoleniach a także w uroczystościach kosćielnych i państwowych.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2021 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2022 rok.
Za okres sprawozdawczy udzielono absolutorium Zarządowi OSP.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście a także obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

 

Życzenia Noworoczne

 

 

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018, archiwum 2019, archiwum 2020, archiwum 2021,