Aktualności

 

Rok 2021:

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 

 

 

Życzenia Wielkanocne

 

  

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

 

W dniu 23 styczeń 2021 roku o godzinie 16.00 z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami o COVID - 19 w naszej jednostce odbyło sie Walne Zebranie Sprawozdawcze - Wyborcze podsumowujące działalność naszej jednostki w 2020 roku a także 5 letnią kadencję zarządu OSP w latach 2016-2020.

Praca Zarządu mionionej kadencji była bardzo owocna:
- w 2017 roku zakupiono fabrycznie nowy samochód GBA Man TGM 18.340,
- konćem 2020r zakupiono lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Isuzu D-max 4x4,
- pozyskano przyczepę z namiotem polowym,
- wyremontowano sale balową naszej OSP,
- rozpoczeto remont łazienek i kuchni w sali naszej OSP,
- wyremontowano garaże bojowe naszej OSP,
- ponadto pozyskano i zakupiono dużo różnego rodzaju sprzętu.
W minionej kadencji nasza jednostka obchodziła także jubileusz 100-lecia istnienia OSP.

Na zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym przedstawione zostały sprawozdania z działalności : Zarządu OSP, Skarbnika OSP oraz Komisji rewizyjnej OSP.
Ponadto przedstawiono plan działalności jednostki na 2021 rok z którego najważnieszymi punktami do realizacji jest:
- zakup Quada z przyczepką,
- dokończenie remontu kuchni i łazieniek w sali naszej OSP,
- przebudowa kotłowni z węglowej na gazową

Zarządowi OSP udzielono absolutorium za rok 2020.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania były wybory nowego zarządu OSP oraz Komisji Rewizyjnej na kolejną 5-letnią kadencję które prezentują się następująco:

Zarząd OSP :

Prezes OSP - Dh Józef Hutniczak

V-ce Prezes OSP - Dh Grzegorz Groń

Naczelnik OSP - Dh Piotr Mazur

Z-ca Naczelnika - Dh Przemysław Zajda

Skarbnik - Dh-na Judyta Kuś-Babiarczyk

Sekretarz - Dh Kojder Janusz

Członkowie :

Dh Dariusz Mazur

Dh Wojciech Spyrka

Dh Mariusz Czarny


Komisja Rewizyjna :

Dh Jacek Szarlej - Przewodniczący

Dh Jacek Bartyzel

Dh Andrzej Makoś


 W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.: Senator RP Andrzej Pająk, Wójt Gminy Zawoja a zarazem Prezes Zarządu oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zawoi Marcin Pająk, Sołtys Sołectwa Zawoja Mosorne Władysława Trybała, Radny Gminy Zawoja Tomasz Budzowski, Ks. Janusz Kosowski proboszcz parafii pw. Św. Klemensa w Zawoi Centrum. Ponadto na zebraniu obecni byli czynni, honorowi i wspierający członkowie naszej OSP.

Korzystając z okazji Prezes OSP składa wszystkim członkom OSP serdeczne podziękowania za wsparcie, pomoc przy pracach i remontach na rzecz OSP oraz niezależną od pory dnia czy nocy ciągłą gotowośc bojową by móc spieszyć z pomocą innym według hasła widniejącego na naszych sztandarach "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Jednoczeście zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn, kobiety oraz dzieci do wstapienia w szeregi naszej OSP i MDP.


 

 

Nowy samochód w naszej Jednostce

 

Dzięki staraniom Zarządu OSP Zawoja Centrum a w głównej mierze
Prezesa OSP Dh. Józefa Hutniczaka, Z-cy Przesesa Dh. Grzegorza Gronia oraz całego Zarządu OSP wraz z Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Dh. Jackiem Szarlejem a takżę dzięki wspraciu i dotacji od Wójta Gminy Zawoja - Pana Marcina Pająka który zawsze wspiera nasze inwestycje mające na celu poprawe jakości naszej działalności bojowej na rzecz pomocy innym, mimo zaciągnietego i spłacanego do dnia dzisiejszego kredytu na zakupiony w 2017 roku samochód bojowy GBA Man 18.340 4x4 udało nam się dzięki własnym oszczednością z działalności gospodarczej, sprzedaży poprzedniego samochodu marki Fiat Ducato a także wsparciu mieszkańców poprzez datki za kalendarze zakupić lekki samochód ratowniczo – rozpoznawczy Isuzu D-max 4x4.

Samochód posiada napęd 4x4, zamontowana została w nim wciągarka oraz posiada na swoim wyposażeniu sprzęt do Ratownictwa Medycznego a jego głównym przeznaczeniem będzie transport przyczepy z namiotem polowym który otrzymaliśmy w 2020r. i posiadamy na swoim wyposażeniu.

Dodatkowo wraz z Wójtem Gminy Zawoja - Panem Marcinem Pająkiem czynimy starania o zakup Quada z przyczepą co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy prowadzenia działań w trudnych warunkach górskich.

Jednocześnie chcielibyśmy także podziękować tym Wszystkim pozostałym osobom którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia.

Obiecujemy że samochód ten będzie sprawny o każdej porze dnia i nocy by móc spieszyć nim na pomoc wszędzie tam gdzie zagrożone będzie życie, zdrowie i mienie innych nieznanych nam osób.

Z dniem 28 styczeń nasz nowy samochód SLRr Isuzu D-Max został wprowadzony do podziału bojowego naszej jednostki i otrzymał numery operacyjne 539[k]41 po naszym starym samochodzie "Dziadku" Starze 266 którego po dziś dzień miło wspominamy.

Życzenia Noworoczne

 

 

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018, archiwum 2019, archiwum 2020,