Rok 2023:

Darowizna fundacji ORLEN

Drodzy mieszkańcy ‼️

Fundacja ORLEN wraz z ORLEN od 20 lat prowadzi program grantowy ORLEN dla Strażaków.

W jego ramach jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej zwracają się o granty na zakup wyposażenia – między innymi wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, profesjonalnych radiostacji czy specjalistycznej odzieży ochronnej dla druhów.

Dzięki programowi zakupiliśmy dwie radiostacje.

Dziękujemy !

Kolejny sprzęt trafia do naszej jednostki

Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zakupiliśmy dwie butle kompozytowe oraz radiostacje.

Dziękujemy za wsparcie.

Wizyta MDP OSP Jaśkowice

W dniu 26.08.2023 naszą jednostkę odwiedziła wraz z opiekunami Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Jaśkowice (woj. śląskie), która przebywała na kolonii w naszej miejscowości.

Nasi druhowie zaprezentowali młodym strażakom pojazdy i sprzęt, który posiadamy na swoim wyposażeniu oraz opowiedzieli o naszej OSP.

Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Akcja "Bezpieczne Wakacje"

W niedzielne popołudnie 16 lipca nasza jednostka brała udział w akcji "Bezpieczne Wakacje", która odbywała się na skwerku rekreacyjnym w Zawoi Czatoży.
Można było zobaczyć sprzęt, który używamy przy zdarzeniach.

Oprócz nas, były tam również obecne m. in.

- Policja

- Państwowa Straż Pożarna Sucha Beskidzka

- Ochotnicza Straż Pożarna Zawoja Górna

- OSP Skawica Centrum

- Straż Ochrony Kolei

- Służba Wiezienna

- Straż Graniczna

- Babiogórski Park Narodowy

- Nadleśnictwo Sucha Beskidzka

- GOPR Grupa Beskidzka

Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Życzymy bezpiecznych wakacji.

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 1 lipca 2022 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Czesława Kudzia, który w wieku 82 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Następnie po raz ostatni druhowi Czesławowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

W dniu 23 czerwiec w naszej jednostce została przeprowadzona przez KP PSP w Suchej Beskidzkiej kontrola gotowości bojowej naszej jednostki. W trakcie kontroli zostały sprawdzone: czas gotowości do wyjazdu, stan techniczny dokumentów, samochodów i sprzętu, wiedza teoretyczna i praktyczna strażaków. Cała kontrola naszej jednostki została oceniona na ocenę bardzo dobry!

Dzień Dziecka

1 czerwca byliśmy obecni na festynie z okazji dnia dziecka, który odbywał się na stadionie w Zawoi Centrum.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć sprzęt używany przy akcjach, ubrać strażacki mundur i hełm, oraz wsiąść do środka pojazdu.
Nasi druhowie zaprezentowali również podstawy pierwszej pomocy.
Ogromnym zainteresowaniem była także przejażdżka quadem.
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Dzień Strażaka na Słowacji

W dniu 28 maja 2023 r. delegacja z naszej jednostki brała udział w obchodach dnia strażaka w miejscowości Oravska Polhora na Słowacji.
Cieszymy się, że mogliśmy być tam obecni i chcemy bardzo podziękować naszej zaprzyjaźnionej jednostce z Oravskiej Polhory za zaproszenie Nas na tą wyjątkową uroczystość.

Gminne Obchody Dnia Strażaka 2023

Podziękowanie dla Banku Spółdzielczego w Jordanowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawoi Centrum składa serdeczne podziekowanie dla Banku Spółdzielczego w Jordanowie za wsparcie finansowe i wspieranie naszej OSP.

Uroczystości Wielkiego Tygodnia

Jak co roku w okresie Wielkanocnym druhowie z naszej jednostki wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza i OSP Zawoja Dolna brali udział w obchodach dni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w kościele Parafialnym pw. Św. Klemensa w Zawoi - Centrum.

W Wielki Piątek po wieczornych nabożeństwach druhowie z naszej jednostki, członkowie naszej MDP wraz z druhami z OSP Zawoja Wełcza pełnili asystę podczas przeniesienia Pana Jezusa z ciemnicy do Bożego Grobu.

Następnie rozpoczęli oni całonocną wartę i czuwanie przy Bożym Grobie. W Wielką Sobotę rano czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczęli druhowie z OSP Zawoja Dolna aż do wieczornych uroczystości rezurekcyjnych.

Wieczorem druhowie z wszystkich 3 OSP brali udział w uroczystej Mszy Św. rezurekcyjnej, rozpalili ogień od którego kapłani odpalili paschał, podczas uroczystej procesji nieśli baldachim i pełnili przy nim asystę, druhowie nieśli także feretron swojego patrona Św. Floriana oraz swoje poczty sztandarowe.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2022

W dniu 28 styczeń o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej OSP w 2022 roku.

Podczas zebrania odbyło się także uroczyste ślubowanie na sztandar OSP nowych druhów naszej OSP.

W 2022 roku nasza jednostka wyjeżdzała do akcji niestety aż 62 razy. Poza tym nasza OSP brała także udział w różnego rodzaju zawodach, ćwiczeniach pokazach czy szkoleniach a także w uroczystościach kosćielnych i państwowych.

Zebranie nie obyło się bez wielu podziękowań, życzeń i gratulacji za działalność naszej OSP w 2022 roku.

Na zebraniu przedstawiono również plan działalności jednostki na 2023 rok.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście a także obecni byli czynni, honorowi i wspierający druhowie naszej OSP, członkowie naszej MDP oraz druhowie z OSP Gminy Zawoja.

Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe OSP oraz druhowie strażacy pożegnali z przykrością i wielkim smutkiem w dniu 19 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum zmarłego naszego druha Ś.P. Wojciecha Kozina, który w wieku 54 lat odszedł od nas na wieczną służbę Bogu.

Następnie po raz ostatni druhowi Wojciechowi zawyły strażackie syreny i trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu.

archiwum 2016, archiwum 2017, archiwum 2018, archiwum 2019, archiwum 2020, archiwum 2021, archiwum 2022,