Nasze Akcje

 

Licznik wyjazdów: 65

-  pożary - 18

- miejscowe zagrożenia - 46

- alarmy fałszywe - 1

Rok 2010:

65. W dniu 31 grudzień o godzinie 16.00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu w miejscowości Zawoja Kalina. W akcji brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Stryszawa GBA Renault i GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GBARt Man oraz Policja.

64. 28 grudnia ok godziny 16.30 nasza jednostka została zadysponowana do udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej w miejscowości Zawoja Wełcza. Zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

63. Dwudziestego grudnia o godzinie 19.20 zastęp OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat został zadysponowany do pomocy pogotowiu ratunkowemu w Zawoi Miśkowce.

62. W dniu 17 grudnia o godzinie 21.10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Zawoi Urząd Gminy DW 957. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zastępu okazało się że samochód osobowy marki Seat leży na dachu na poboczu. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, patrol Policji.

61. Kolejną interwencją w dniu 16 grudnia był pożar szopy o godzinie 23.45 w miejscowości Zawoja Zające. W akcji gaśniczej brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBARt Mercedes, OSP Zawoja Górna GBA Star, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man i SLRR Nissan. Na miejscu zdarzenia obecny był także Oficer Operacyjny Powiatu oraz patrol Policji.

60. W dniu 16 grudnia o godzinie 14.30 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia pokrywy śnieżnej z dachu zespołu szkół w Zawoi Mosorne. W działaniach brał udział zastęp OSP Zawoja Centrum GBA Man.

59. Czternastego grudnia o godzinie 6.20 zastęp OSP Zawoja Centrum GBA Man został zadysponowany do usunięcia miejscowego zagrożenia - powalone drzewo na drogę DW 957 w Zawoi Mosorne.

58. Dwunastego grudnia ok. godziny 22.40 zastęp OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat usuwał miejscowe zagrożenie - powalone drzewo na drodze DW 957 w Zawoi Krowiarki.

57. W dniu 12 grudzień o godzinie 14.30 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Zawoja Składy. Na miejsce wypadku zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

56. Ósmego grudnia o godzinie 22.25 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru szopy z sianem w miejscowości Zawoja Piergiesowe Polonki. Do zdarzenia zadysponowano zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star które mimo utrudnionego dojazdu dojechały bezpośrednio na miejsce zdarzenia. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBARt Mercedes i GCBA Jelcz oraz JRG Sucha Beskidzka GCBA Man.

55. Czwartego grudnia o godzinie 8 rano nasza jednostka została zaalarmowana do dogaszenia pogorzeliska. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man.

54. 3 grudnia o godzinie 22.50 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru szopy z sianem w miejscowości Zawoja Sałaciaki. Do pożaru zostały zadysponowane następujące siły i środki: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus i SLRR Mitsubishi, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, OSP Zawoja Górna GBA Star, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man oraz Policja. Na miejscu zdarzenia obecny był także Oficer Operacyjny Powiatu. Zdjęcia w Galerii.

53. W dniu 2 grudnia o godzinie 13.55 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Zawoja Wilczna. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man, JRG Sucha Beskidzka SLRR Nissan.

52. W dniu siódmy listopad o godzinie 9.50 zostaliśmy zadysponowani usunięcia miejscowego zagrożenia - plamy oleju na drodze Stryszawa - Zawoja - Grzechynia. W działaniach brały udział następujące zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man, OSP Stryszawa GBA Renault, GCBA Jelcz i SLRR Land Rover, OSP Zawoja Przysłop GBA Star, JRG Sucha Beskidzka GBA Man oraz Policja.

51. W dniu 30 październik o godzinie 21.20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu w miejscowości Zawoja Kolędówka. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zastępu stwierdzono pożar samochodu osobowego marki Land Rover. Na palący się samochód podano jeden prąd gaśniczy, spaleniu uległo: komora silnika oraz część wnętrza samochodu. Dio zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBM Star, OSP Zawoja Wełcza GBM Star oraz Policje. Zdjęcia w Galerii.

50. W dniu 23 październik o godzinie 11.00 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru zakładu stolarskiego w miejscowości Zawoja "Zalas". Po przybyciu na miejsce zdarzenia podane zostały natychmiast 4 prądy wody . W akcji gaśniczej brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Skawica Centrum GBARt Mercedes i GCBA Jelcz, OSP Grzechynia GBA Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man wraz z Oficerem Operacyjnym Powiatu oraz Patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

49. W dniu 4 październik o godzinie 19.30 nasza jednostka została zaalarmowana o zadymieniu domu mieszkalnego w miejscowości Zawoja Kalina. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Zawoja Centrum GBA Man, na miejsce zdarzenia przybył także zastęp SLRR Nissan z JRG Sucha Beskidzka.

48. W dniu siedemnasty września o godzinie 12.30 nasza jednostka została zadysponowana do plamy oleju na odcinku drogi powiatowej Zawoja - Stryszawa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: SLRt Fiat OSP Zawoja Centrum, OSP Stryszawa SLRt Volkswagen, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault i GBA Man.

 

W ostatnich dniach wakacji  na skutek obfitych opadów deszczu gwałtownie podniósł się stan rzek, na terenie powiatu suskiego doszło kolejny raz w tym roku do licznych podtopień, uszkodzeń dróg i mostów. Miesiąc wrzesień dla suskich strażaków rozpoczął się wytężoną pracą. W sumie nasza jednostka interweniowała 6 razy: Zdjęcia w Galerii.

47. 3 wrzesień - godzina 10.40 - Zawoja Brzeg - zabezpieczenie workami z piaskiem domu jednorodzinnego. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBM Star.

46. 1 wrzesień - godzina 19.50 - Zawoja Sałaciaki - zabezpieczenie drogi gminnej workami z piaskiem. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man. GBM Star.

45. 1 wrzesień - godzina 19.00 - Zawoja Widły - usuwanie drzewa z koryta rzeki. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man, GBM Star.

44. 1 wrzesień - godzina 18.05 - Zawoja Brzeg - udrażnianie przepustów i układanie worków. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man, GBM Star.

43. 1 wrzesień - godzina 9.50 - Zawoja Sałaciaki - usuwanie konaru drzewa opartego o filar mostu. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man, GBM Star.

42. 1 wrzesień - godzina 8.40 - Zawoja Widły - zabezpieczenie workami mostu koło ośrodka wczasowego "Rafako". Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man, GBM Star.

 

41. Kolejnym wyjazdem w tym samym dniu o godzinie 17.50 była kolizja drogowa w miejscowości Zawoja Krowiarki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat i Policje. Zdjęcia w Galerii.

40. W dniu 28 sierpień ok godziny 14.50 nasza jednostka została zadysponowana do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanej osobie w miejscowości Zawoja Wełcza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że, poszkodowany mężczyzna jest nie przytomny, brak wyczuwalnego tętną i od razu rozpoczęto resuscytację. Niestety mimo wysiłku naszych ratowników i pogotowia ratunkowego nie udało się uratować mężczyzny. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat i Pogotowie Ratunkowe.

39. W dniu 14 sierpnia o godzinie 9.45 nasza jednostka  została ponownie w tym dniu zadysponowana, tym razem  do usunięcia zabrudzenia drogi powiatowej w miejscowości Zawoja Przysłop. W działaniach brał udział zastęp GBA Man.

38. 14 sierpnia o godzinie 8.10 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowego zagrożenia jakim było zwisające nad drogą drzewo w miejscowości Zawoja Urząd Gminy. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA Man.

37. W dniu 2 sierpnia o godzinie 10.55 zastęp GBA Man z naszej jednostki został zadysponowany do zadymienia w budynku sklepu w miejscwości Zawoi Giertugi.

36. 28 lipca o godzinie 14.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku samochodowego w miejscowości Zawoja Zemliki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zastępu okazało się że: samochód osobowy marki volkswagen zjechał do rowu, uderzył w drzewo a następnie  w przydrożny przepust. W wyniku uderzenia ranny został kierowca samochodu. W  zdarzeniu brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Zdjęcia w Galerii.

35. W dniu 23 lipca o godzinie 20.50 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze domu w miejscowości Zawoja Stróże. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że, jest to ALARM FAŁSZYWY. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes i GCBA Jelcz, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man.

34. W dniu 20 czerwca nasza jednostka została zadysponowana do poszukiwań zaginionego chłopca w Zawoi Górnej. Jak ustalono chłopiec wyszedł z domu z psem do babci jednakże do niej nie dotarł, a pies sam powrócił do domu.  Po ponad godzinnych poszukiwaniach akcja została zakończona sukcesem i chłopiec został odnaleziony. W akcji poszukiwawczej uczestniczyły zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i SLRt Fiat, OSP Zawoja Górna GBA Star, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus i GLM Uaz oraz Policja.

33. 6 czerwca  strażacy z naszej jednostki wraz z innymi strażakami z powiatu Suskiego brali udział w akcji zwalczania skutków powodzi jaka nawiedziła powiat tarnowski a dokładnie  miejscowość Tuchów (powiat tarnowski, gmina Tuchów). Strażacy przez cały dzień pomagali mieszkańcom przy wynoszeniu zniszczonego mienia, usuwaniu szlamu i zabezpieczeniu nielicznego dobytku, który się ostał. Zdjęcia w Galerii.

 

 W nocy z 3 na 4 czerwca przez naszą miejscowość oraz powiat suski przeszła ogromna ulewa. Na interwencje Straży Pożarnej nie trzeba było długo czekać. Zdjęcia w Galerii.

32. Kolejne zgłoszenie dotarło tego samego dnia o godzinie 9.45 tym razem zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z kotłowni domu jednorodzinnego w miejscowości Zawoja Bębny Dolne. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Zawoja Centrum GBM Star.

31. Następny wyjazd odnotowaliśmy o godzinie 8.35 nasza jednostka została zaalarmowana do zabezpieczenia mostu w Zawoi Widły koło ośrodka wczasowego "Rafako". Do zdarzenia także został zadysponowany zastęp OSP Zawoja Centrum GBA Man.

30. W dniu 4 czerwca o godzinie 7.30 nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia osuwiska drogi powiatowej w miejscowości Zawoja Gołynia. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man.

 

29. W dniu 2 czerwiec nasza jednostka została zadysponowana do udrożnienia koryta rzeki w miejscowości Zawoja Mosorne. Na miejsce zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBM Star, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault. Zdjęcia w Galerii.

 

W dniu 16.05.2010 roku w całym powiecie Suskim został ogłoszony alarm przeciwpowodziowy. W wyniku intensywnych opadów deszczu gwałtownie wezbrały i wylały potoki oraz rzeki, doprowadzając do lokalnych podtopień oraz zalań budynków. W wielu miejscach doszło także do osunięcia się ziemi. W całym powiecie Suskim zarówno Strażacy jak i inne służby ratunkowe mieli pełne ręce roboty. W dniu 20.05.2010 roku w całym powiecie Suskim został odwołany alarm przeciwpowodziowy. Jednakże z racji możliwości wystąpienia dalszych opadów, na terenie całego powiatu Suskiego wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego. W dniu 25.05.2010 stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Gmin całego powiatu Suskiego został odwołany. W dniach 16-20 Maj nasza jednostka interweniowała aż 12 razy:

Zdjęcia w Galerii.

28. 20 maja strażacy z naszej jednostki wraz z innymi strażakami z powiatu Suskiego brali udział w akcji przeciwpowodziowej niosąc pomoc poszkodowanym w miejscowości Szczucin (powiat dąbrowski, gmina Szczucin). Strażacy pomagali umacniać wały przeciwpowodziowe oraz kontrolować ich stan.

27.  18 maj  - godzina 12.40  - Zawoja Zające  - zabezpieczenie drogi gminnej przed osunięciem się. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM, Man GBA

26. 18 maj  - godzina 11.50  - Zawoja Wilczna  - wypompowywanie wody w piwnicy. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM

25. 18 maj  - godzina 9.15  - Zawoja Salaciaki -  wypompowywanie wody z piwnicy. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Man GBA

24. 17 maj  - godzina 17.30  - Zawoja Centrum  - wypompowywanie wody z piwnicy. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Man GBA

23. 17 maj  - godzina 16.50  - Zawoja Mosorne -  wypompowywanie wody w budynku DW. "Górnik". Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM, Man GBA

22. 17 maj  - godzina 6.30  - Zawoja Mosorne -  wypompowywanie wody w budynku zespołu szkol. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM, OSP Zawoja Przysłop Star GBA

21. 17 maj -  godzina 05.30 -  wypompowywanie wody z stadniny koni Zawoja Podsot. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM, OSP Zawoja Wełcza Star GBM

20. 17 maj - godzina 04.00 -  wyjazd alarmowy do wypompowanie wody z budynku pizzerii "Fantazja" Zawoja Składy. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM

19. 16 maj - godzina 23.10 - Zawoja Centrum  - zabezpieczenie przez wylewającym strumieniem sklepu Delikatesy Centrum. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM, Man GBA

18. 16 maj - godzina 19.30 - Zawoja Smyraki  - udrażnianie koryta rzeki. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Man GBA

17. 16 maj - godzina 17.00 - Zawoja Podsot  - wypompowywanie wody z piwnicy. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum Star GBM

 

16. Kolejnym wyjazdem do akcji w dniu 24 kwietnia był pożar domu mieszkalnego o godzinie 17.50 w miejscowości Grzechynia Magurka. Celem ratowników było: ugaszenie palącej się ściany oraz podłogi, wentylacja pomieszczeń, rozbiórka i dogaszaniem miejsca objętego pożarem. Siły i środki biorące udział w akcji: OSP Zawoja Przysłop GBA Star, OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Grzechynia GBA Star, OSP Stryszawa GBA Renault i GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GBA Man oraz Policja.

15. W dniu 24 kwietnia o godzinie 01.30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku w miejscowości Zawoja Sałaciaki. Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania przez dowódcę zastępu pożarem objęta została instalacja elektryczna. Siły i środki zadysponowane na miejsce zdarzenia: OSP Zawoja Centrum GBA Man, JRG Sucha Beskidzka SLRR Nissan.

14. 6 kwietnia o godzinie 11.20 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Zawoja Surmiaki. W zdarzeniu brały udział: OSP Zawoja Centrum GBA Man, JRG Sucha Beskidzka SLRR Nissan. Zdjęcia w Galerii.

13. 20 marca o godzinie 09.50 nasza jednostka została zaalarmowana do kolizji drogowej w miejscowości Zawoja Giertugi. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zastępu okazało się że: doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Skoda i Opel. W wyniku zderzenia obrażenia odniosła jedna osoba która została zabrana do szpitala. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe oraz Patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

12. Piętnastego marca o godzinie 05.30 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej która miała miejsce w Zawoi Centrum. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę zastępu stwierdzono że: samochód osobowy marki Ford uderzył w słup energetyczny w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. W zdarzeniu brały udział następujące służby: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Zdjęcia w Galerii.

11. 21 lutego o godzinie 00.10 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Zawoja Budzonie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca zastępu przeprowadził rozpoznanie z którego wynikało że: samochód osobowy marki Citroen leży częściowo na jezdni na dachu. Podróżujące nim osoby opuściły pojazd o własnych siłach. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe oraz Patrol Policji.

10. W dniu 18 lutego o godzinie 7.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru przyczepy kempingowej w której mieściła się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zawoja Czatoża. Do akcji  zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Górna GBA Star oraz Patrol Policji.

9. Dnia 8 luty o godzinie 18.20 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru sadzy w kominie. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zawoja Giertugi. W akcji brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man.

8. W dniu 5 luty o godzinie 20.40 zostaliśmy zadysponowani do pomocy pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Zawoja Markowe Rówienki. W zdarzeniu brał udział zastęp SLRt Fiat.

7. 31 stycznia o godzinie 23.55 nasza jednostka została zaalarmowana do wypadku drogowego w miejscowości Zawoja Budzonie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia dowódca zastępu przeprowadził rozpoznanie z którego wynikało że: samochód osobowy marki Mitsubishi wpadł do rowu uderzając bokiem w betonową barierkę. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania Straży Pożarnej polegały na: oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanej osoby i udzieleniu jej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, kierowaniu ruchem oraz pomocy przy wyciągnięciu i załadowaniu samochodu na lawetę. W akcji udział brały zastępy: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe, Patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

6. W dniu 29 stycznia o godzinie 20.30 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań zaginionego mężczyzny w miejscowości Zawoja Podsot. Terenem objętym poszukiwaniami była droga w kierunku obejścia Kudłata oraz Polanki Malikowe. W poszukiwaniach brały udział: OSP Zawoja Centrum GBA Man i SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SLRR Nissan, Policja wraz z psem.

5. W dniu 28 stycznia o godzinie 15.45 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Zawoja Polanki. W akcji udział brały zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man, JRG Sucha Beskidzka SLRR Nissan.

4. O godzinie 16.15 w dniu 13 stycznia nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego który miał miejsce w miejscowości Zawoja Podpolice. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się że samochód terenowy marki Mitsubishi leży na dachu w rzece pod mostem. W akcji uczestniczyły zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star ( zadysponowany w celu wyciągnięcia samochodu ), OSP Skawica Centrum GBA Mercedes, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe oraz Patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

3. W tym samym dniu 1 stycznia o godzinie 15.55 nasza jednostka została ponownie zaalarmowana tym razem do wypadku samochodowego w miejscowości Zawoja Podpolice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca zastępu stwierdził że na prostym odcinku drogi samochód osobowy marki Fiat wpadł do rowu i leży na dachu. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Celem ratowników było: zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie wsparcia psychicznego kierowcy samochodu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha Beskidzka SRt Renault, Pogotowie Ratunkowe oraz Patrol Policji.

2. W dniu 1 stycznia o godzinie 9.55 nasza jednostka została wysłana na miejsce pogorzeliska w celu dogaszenia i przelania żarzącego się siana.

1. Sylwestrową noc i Nowy Rok Strażacy z naszej jednostki spędzili bardzo pracowicie. Prosto z pożaru na Skawicy nasze zastępy zostały wysłane do pożaru budynku w miejscowości Zawoja Maryniacy. Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się drewniany budynek niezamieszkały z bardzo dużą ilością siana i słomy. W sumie na budynek zostały podane 4 prądy gaśnicze, po czym po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wyrzucania i przelewania spalonej słomy i siana z budynku. Do akcji zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Zawoja Górna GBA Star, OSP Zawoja Przysłop GBA Star, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes, JRG Sucha Beskidzka GBA Man i GCBA Man ( zawrócony z miejsca zdarzenia do JRG ), Patrol Policji. Zdjęcia w Galerii.

 

 

archiwum 2008, archiwum 2009