Nasze Akcje

 

Licznik wyjazdów: 38

-  pożary - 13

- miejscowe zagrożenia - 25

- alarmy fałszywe - 0

Rok 2009:

38. W Sylwestra o godzinie 23.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Skawica. Po dojeździe na miejsce okazało się że spaleniu uległ jeden pokój domu jednorodzinnego. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes i GCBA Jelcz, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus ( po dojeździe na miejsce zawrócona do remizy ), JRG Sucha Beskidzka GCBA Man, Patrol Policji, Pogotowie Ratunkowe.

37. W dniu 22 grudnia o godzinie 15.30 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowego zagrożenia w Zawoi Krowiarki. W zdarzeniu brał udział zastęp GBA Man.

36. W tym samym dniu o godzinie 23.10 zostaliśmy zadysponowani ze względu na silne wiatry do rozbiórki i przelania pogorzeliska. W akcji brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Górna GBA Star.

35. W dniu 21 grudnia o godzinie 15.55 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru domu w Zawoi Fickowa. W akcji udział wzięły zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, OSP Zawoja Górna GBA Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes i GCBA Jelcz, OSP Białka GBA Magirus i GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man i SLRR Nissan.

34. W dniu 18 grudnia przed godziną 8.00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru pomieszczenia gospodarczego domu jednorodzinnego  w Zawoi Policzne. W akcji udział brały zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes, OSP Zawoja Górna GBA Star, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man.

33. W dniu 4 grudnia zastęp GBA Man z naszej jednostki usuwał miejscowe zagrożenie w miejscowości Zawoja Wełcza.

32. W dniu 12 listopada o godzinie 21.30 zastęp GBA Man z naszej jednostki usuwał miejscowe zagrożenie którym były powalone drzewa na drogę w miejscowości Zawoja Przysłop.

31. W dniu 21 października zastęp GBA Man został zadysponowany do usunięcia miejscowego zagrożenia. Po dojeździe na miejsce okazało się ze trzeba wyciąć nadłamane drzewa i gałęzie przy szkole podstawowej w Zawoi Przysłop.

  Nagłe załamanie się pogody w dniach 14-15 października 2009 roku objawiające się intensywnymi opadami mokrego śniegu oraz miejscami porywistego wiatru spowodowało że jak widać mieliśmy w tych dniach pełne ręce roboty.  Mokry śnieg gromadzący się na gałęziach drzew i porywisty wiatr powodował ich łamanie i nienaturalne pochylanie. Zdjęcia w Galerii.

30. W tym samym dniu o godzinie 10.30 zastęp GBA Man wyjechał do usunięcia zagrożenia  - wycięcie połamanych konarów drzew w Zawoi Centrum. Do pomocy przyjechał zastęp SHD-25 z JRG Sucha Beskidzka.

29. 15 października o godzinie 06.53 wyjechaliśmy zastępem GBA Man do usunięcia konaru drzewa który złamał się na dach domu jednorodzinnego w Zawoi Fujacy. Po zakończeniu działań usuwaliśmy gałęzie na terenie gminy.

28. W dniu 15 października o godzinie 04.21 zostaliśmy zaalarmowani do udrożnienia drogi z powalonych konarów drzew w Zawoi Przysłop. Do akcji zadysponowano: GBA Man, GBM Star.

27 14 października o godzinie 22.45 wyjechaliśmy zastępem GBA Man do miejscowego zagrożenia - usuwania konarów drzew z drogi w miejscowości Zawoja Mosorne.

26. O godzinie 21.06  tego samego dnia zostaliśmy zadysponowani do usuwania powalonego drzewa na drogę w Zawoi Surmiaki. Do zdarzenia wyjechał zastęp SLRt Fiat.

25. Po zakończeniu działań w Zawoi Maliki zadysponowano nas do następnego usuwania gałęzi z drogi w Zawoi Podpolice gdzie brały  udział zastępy: GBM Star, GBA Man.

24. W dniu 14 października o godzinie 17.05 zostaliśmy zaalarmowani do miejscowego zagrożenia - powalone gałęzie na drogę w Zawoi Maliki. Zadysponowano OSP Zawoja Centrum: SLRt Fiat, GBM Star.

23. W dniu 19 września o godzinie 01.25 zadysponowano naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego w Zawoi Lajkonik. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Górna GLM Żuk, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Zawoja Wełcza GBM Star, OSP Skawica Centrum GBA Mercedes i GCBA Jelcz, OSP Białka GBA Magirus i GCBA Jelcz, OSP Stryszawa GBA Renault i GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man. Zdjęcia w Galerii.

22. W nocy 31 sierpnia ok. godziny 1.40 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru budynku w miejscowości Zawoja Centrum. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami: GBA Man i GBM Star. W akcji brał udział również zastęp GCBA Man z JRG Sucha Beskidzka. Zdjęcia w Galerii.

21. W dniu 30 sierpnia nasza jednostka została zaalarmowana o godzinie 19.05 że w miejscowości Zawoja Przysłop miał miejsce wypadek dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu brały udział zastępy: SLRt Fiat OSP Zawoja Centrum, SRt Renault JRG Sucha B., dwie karetki pogotowia oraz dwa patrole policji. Zdjęcia w Galerii.

20. W dniu 27 sierpnia nasza jednostka została wysłana do miejscowego zagrożenia w miejscowości Zawoja Podryżowana. Po dojeździe na miejsce okazało się że przejeżdżający ciągnik siodłowy który przewoził walec drogowy zahaczył o kabel linii telekomunikacyjnej i uszkodził słup podtrzymujący kabel. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem SLRt Fiat Ducato. Zdjęcia w Galerii.

19. W dniu 17 lipca ok. godziny 9.10 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru drewnianego domu mieszkalnego w miejscowości Zawoja Barańcowa. Do pożaru wyjechaliśmy GBA Man. W akcji brały udział również zastępy: OSP Zawoja Górna GLM Żuk, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBA Star i GCBA Jelcz, OSP Skawica Sucha Góra GBA Magirus, OSP Białka GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man i SLRR Nissan. Zdjęcia w Galerii.

18. 7 lipca ok. godziny 17.40 zostaliśmy wysłani do pomocy pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Zawoja Maliki. Nasza pomoc polegała na wyciągnięciu z ogrodu karetki która uległa awarii. Do zdarzenia wyjechaliśmy SLRt Fiat.

17. 1 lipca ok. godziny 15 przez cały powiat suski przeszła silna nawałnica objawiająca się obfitymi opadami deszczu z gradem oraz silnym wiatrem. Ok. godziny 15.40 nasza jednostka została zadysponowana do lokalnych podtopień i osunięcia się ziemi na drogę w miejscowości Zawoja Gołynia. W zdarzeniu udział brały następujące  zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man, GBM Star. OSP Zawoja Dolna GBA Magirus. W tym dniu Strażacy z powiatu Suskiego mieli pełne ręce roboty. Zdjęcia i filmik w Galerii.

16. W dniu 28 czerwca o godzinie 21.42 nasza jednostka została wezwana do usunięcia skutków opadów deszczu jakie miały miejsce w Zawoi Krowiarki. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBM Star 266. Zdjęcia w Galerii.

15. W dniu 30 maja o godzinie 23.50 PSK w Suchej Beskidzkiej zadysponowało nas do kolizji drogowej w miejscowości Zawoja Zemliki. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się że  samochód osobowy marki Audi uderzył w płot. Do zdarzenia wyjechał zastęp SLRt Fiat Ducato. Zdjęcia w Galerii.

14. W dniu 24 maja ok. godziny 22.50 nasza jednostka została zaalarmowana do usunięcia plamy oleju w miejscowości Zawoja Centrum. W akcji brał udział zastęp SLRt Fiat Ducato. Zdjęcia w Galerii.

13. W nocy 3 maja o godzinie 01.00 zostaliśmy zaalarmowani do usunięcia skutków kolizji 2 samochodów. Zdarzenie to miało miejsce w Zawoi Widły. Do akcji wyjechał zastęp SLRt Fiat Ducato. Zdjęcia w Galerii.

12. W dniu 26 kwietnia o godzinie 11.20 zostaliśmy zawiadomieni o pożarze stolarni w miejscowości Skawica Sucha Góra. W działaniach uczestniczyły zastępy: OSP Zawoja Centrum GBA Man, OSP Skawica Sucha Góra GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBA Star GCBA Jelcz, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Białka GCBA Jelcz, JRG Sucha Beskidzka GCBA Man SLRR Nissan, Patrol policji oraz Energetyka. Zdjęcia w Galerii.

11. W dniu 17 kwietnia o godzinie 15.35 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w budynku mieszkalno - gospodarczym w miejscowości Zawoja Wełcza. Po przybyciu na miejsce akcji i rozpoznaniu sytuacji okazało się że pali się sadza w kominie. W akcji uczestniczyły zastępy: GBA Man OSP Zawoja Centrum, GBM Star 660 OSP Zawoja Wełcza. Zdjęcia w Galerii.

10. 15 kwietnia około godziny 13.35 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku w miejscowości Skawica Sucha Góra. Jednakże już podczas dojazdu na miejsce jednostki zostały zawrócone ponieważ pożar został ugaszony przez miejscową OSP. Do akcji zadysponowane były  jednostki: OSP Skawica Sucha Góra GBA Magirus, OSP Skawica Centrum GBA Star i GCBA Jelcz, OSP Zawoja Centrum GBA Man i GBM Star, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus oraz JRG Sucha Beskidzka GBA Man i SLRR Nissan.

9. W dniu 14 kwietnia zostaliśmy zadysponowani do usunięcia plamy oleju powstałej na skutek kolizji dwóch samochodów osobowych w Zawoi Centrum. Do zdarzenia wyjechaliśmy SLRt Fiat Ducato.

8. W dniu 15 marca przed godziną 12 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze domu mieszkalno-gospodarczego w miejscowości Skawica Sucha Góra. Na miejsce zadysponowano następujące siły i środki: OSP Skawica Centrum GBA Star 244 i GCBA Jelcz, OSP Zawoja Centrum GBA Man TGM i GBM Star 266, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus, OSP Białka GBA Magirus i GCBA Jelcz oraz JRG Sucha B. GBA Man TGM i SLRR Nissan. Akcja trwała do godziny 16. Zdjęcia w Galerii.

7. Po powrocie do remizy z usuwania śniegu z hali sportowej zastęp SLRt Fiat Ducato został zadysponowany do pomocy pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Zawoja Smyraki.

6. W dniu 25 lutego o godzinie 8 nasza jednostka udała się do usuwania śniegu z dachu Hali Sportowej w Zawoi Centrum. Do tej akcji wyjechaliśmy dwoma zastępami GBA Man i SLRt Fiat Ducato. Cała akcja trwała 5 godzin. Zdjęcia w Galerii.

5. W dniu 24 lutego o godzinie 23.50 zostaliśmy powiadomieni o miejscowym zagrożeniu - plama oleju koło CPN-u w Zawoi. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem SLRt Fiat Ducato. Zdjęcia w Galerii.

4. W dniu 20 lutego o godzinie 12.45 zostaliśmy zawiadomieni o pożarze izolacji kominowej w miejscowości Zawoja Giertugi. Do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GBA 2,5/25 Man

3. W dniu 12 luty nasza jednostka o godzinie 17 wyjechała do pomocy pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Zawoja Magurka. W działaniach brał udział zastęp OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat.

2. Po ponad miesięcznej ciszy w dniu 11 luty o godzinie 20.15 w naszej remizie znów rozległ się głos syreny alarmowej. Po przybyciu Strażaków do remizy okazało się że w miejscowości Zawoja Przysłop samochód terenowy wpadł do rowu. Na miejsce zadysponowano OSP Zawoja Centrum GBA Man.

1. W dniu 4 stycznia odnotowaliśmy pierwszy wyjazd w nowym 2009 roku. W miejscowości Zawoja Marszałki paliły się sadze w kominie. Na miejsce zadysponowano:  OSP Zawoja Centrum GBA Man, OSP Zawoja Dolna GBA Magirus.

 

 

 

 

 

archiwum 2008