Nasze Akcje

 

Licznik wyjazdów: 38

-  pożary - 10

- miejscowe zagrożenia - 25

- alarmy fałszywe - 3

 

Rok 2008:

38. W dniu 16 grudnia o godzinie 6 rano w naszej jednostce rozległ się głos syreny alarmowej. Po przybyciu strażaków do strażnicy okazało się że jest to alarm fałszywy ale w dobrej wierze.

37.  11 grudnia w godzinach popołudniowych zastęp SLRt Fiat z naszej jednostki został zadysponowany do pomocy pogotowiu ratunkowemu. Pierwszym  etapem działań było  przewiezienie poszkodowanego do ośrodka zdrowia gdzie miała przyjechać druga karetka, a drugim etapem było dowiezienie mechanika do karetki która uległa awarii.  

36. W dniu  10 grudnia ok. godziny 22.45 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w domu wczasowym "Krakus".  Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy: GBA Man i GBM Star.

 35. W dniu 23 listopad nasz zastęp SLRt Fiat Ducato pomagał dojechać do pacjenta pogotowiu ratunkowemu w Zawoi- Wełczy.

34. ŚMIERTELNY WYPADEK!!! W dniu 17 listopad ok. godziny 21.50 do PSK w Suchej B. wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód w miejscowości Zawoja Dolna. Niemal natychmiast na miejsce został zadysponowany zastęp SLRt z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce okazało się że było to potrącenie ze skutkiem śmiertelnym. Nasze działania polegały na : oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca wypadku a także kierowaniu ruchem. Do zdarzenia zadysponowano: SLRt Fiat OSP Zawoja Centrum, SRt JRG Sucha Beskidzka, patrol policji, pogotowie ratunkowe. Zdjęcia w Galerii.

33.W dniu 30 października o godzinie 17.00 nasza jednostka została wysłana przez PSK w Suchej B. do miejscowego zagrożenia a mianowicie powalonego drzewa na drogę w miejscowości Zawoja Widły. Do zdarzenia zadysponowano GBA Man TGM OSP Zawoja Centrum.

32. W dniu 19 października o godzinie 2 w nocy nasza jednostka została powiadomiona przez PSK w Suchej B. o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Zawoja - Składy. Po przybyciu na miejsce okazało się ze pali sie szopa. Naszym zadaniem było: podanie jednego prądu wody, przerzucanie i dogaszenie pogorzeliska. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z naszej jednostki GBA Man TGM oraz GBM Star 266 OSP Zawoja Centrum.

 31. CHRZEST BOJOWY - Dnia 15 października kilka minut po godzinie 2 w nocy nasza jednostka została zadysponowana do pożaru samochodu w miejscowości Zawoja - Przysłop. Po przybyciu na miejsce okazało się ze pali sie samochód osobowy marki Opel. Nasze działania polegały na ugaszeniu samochodu za pomocą szybkiego natarcia. Była to pierwsza akcja do której wyjechaliśmy naszym nowym samochodem GBA Man TGM. W akcji brał także udział zastęp OSP Zawoja Przysłop GBA Star 244.  

30. W dniu 6 wrzesień ok. godziny 12 w południe nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Suchej B. do udzielenia pierwszej pomocy i zniesienia do karetki pogotowia osoby która została przygnieciona drzewem w miejscowości Zawoja Krowiarki. Na miejsce zadysponowano zastęp SLRt Fiat Ducato OSP Zawoja Centrum a także pogotowie ratunkowe i patrol policji. Zdjęcia w Galerii.

29. W dniu 29 sierpnia nasza jednostka została zadysponowana do 29 akcji w tym roku która było zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym w miejscowości Zawoja Widły. Nasze działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zderzenia, kierowanie ruchem, odpięcie akumulatorów oraz pomoc przy usuwaniu samochodów na pobocze. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha B. SRt Renault, SLRR Nissan, pogotowie ratunkowe i patrol policji. Zdjęcia w Galerii.

28. 23 sierpnia ok. godziny 11 w naszej remizie rozległ sie dźwięk syreny alarmowej. Nasza jednostka została zadysponowana do miejscowego zagrożenia jakim był urwany wiszący nad drogą transparent w Zawoi-Centrum,. Do akcji wyjechaliśmy SLRt Fiat.

27. W dniu 19 sierpnia nasz zastęp SLRt Fiat został zadysponowany do miejscowego zagrożenia a mianowicie usuwania wiszącego kabla telekomunikacyjnego nad drogą. Zdarzenie miało miejsce w Zawoi - Podryżowana.

26. W dniu 13 sierpnia w godzinach popołudniowych nasza jednostka wraz z innymi jednostkami z Gminy Zawoja brała udział w kolejnym dniu poszukiwań zaginionej dziewczyny. Tym razem tereny które były przeszukiwane to: rzeka i zarośla od mostu w Zawoi-Gawły do mostu koło OSP w Zawoi-Centrum oraz zarośla wzdłuż drogi głównej Zawoja Gawły - Zawoja Centrum. W akcji poszukiwawczej brały udział następujące jednostki: OSP Zawoja Centrum, OSP Zawoja Górna, OSP Zawoja Dolna, OSP Zawoja Przysłop, OSP Skawica Centrum, OSP Skawica Sucha Góra.

Zdjęcia w Galerii.

25. W dniu 10 sierpnia ok. godz. 15 nasza jednostka wraz z innymi sąsiadującymi jednostkami wyruszyła na drugi dzień poszukiwań zaginionej dziewczyny. Miejscem poszukiwań były tereny: Zawoja: Krowiarki, Barankowa, Czatoża, Markowa, Policzne, Widły. Niestety poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów. W akcji brały udział następujące jednostki: OSP Zawoja Centrum GBM Star 266, OSP Zawoja Wełcza GBM Star 660, OSP Zawoja Górna GLM Żuk, OSP Zawoja Przysłop GBA Star 244, OSP Skawica C. GBA Star 244, OSP Skawica Sucha Góra GBA Magirus, OSP Białka GBA Magirus, SLLR Toyota, OSP Juszczyn Centrum GBA Star 266.

 24. 9 sierpnia w godzinach przedpołudniowych nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Suchej B. do poszukiwania zaginionej osoby w miejscowości Zawoja Górna. Do zdarzenia zadysponowano następujące jednostki: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, OSP Zawoja Górna GLM Żuk, OSP Skawica Sucha Góra GBA Magirus oraz JRG Sucha B. SLDł Mercedes.

23. W dniu 8 sierpnia kończąc malowanie posadzki w naszej remizie nagle rozbrzmiał głos syreny, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Zawoja -Mosorne. W akcji brał udział zastęp OSP Zawoja Centrum GBM Star 266.

22. W dniu 27 lipca nasza jednostka została zadysponowana do wyciągnięcia z rzeki ciała mężczyzny w miejscowości Zawoja - Budzonie. W akcji brał udział zastęp SLRt Fiat.

21. W dniu 26 lipca nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Suchej B. do wypadku w miejscowości Zawoja - Widły. Po przybyciu na miejsce okazało się że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Celem naszym było: udzielenie pomocy poszkodowanej kobiecie, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odpięcie akumulatorów w samochodach, kierowanie ruchem. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum [SLRt] Fiat, JRG Sucha B. [SRt], pogotowie ratunkowe, patrol policji. Zdjęcia w Galerii.

20. W dniu 12 lipca ok. godziny 17.20 nasza jednostka została powiadomiona przez PSK w Suchej Beskidzkiej o pożarze samochodu osobowego marki Opel w miejscowości Zawoja Wełcza. Do tego zdarzenia wyjechaliśmy GBM Star 266.  Zdjęcia w Galerii.

19.  W dniu 6 lipca troszkę po północy nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Suchej Beskidzkiej do wypadku w miejscowości Zawoja Kalina. Na miejscu okazało się że samochód leży na dachu w rzece. Wszystkie osoby jadące samochodem samodzielnie wydostały się z niego. Było to w sumie 5 osób którymi to odrazu zajęli się ratownicy z naszej jednostki. Do zdarzenia zadysponowano: OSP Zawoja Centrum [SLRt], JRG Sucha B. [SRt], dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz dwa radiowozy policji. Zdjęcia w Galerii.

18. W dniu 29 czerwca nasza jednostka została wezwana do nie typowego zdarzenia czyli zawiśnięcia paralotniarza na drzewie w miejscowości Zawoja Policzne.
Zadysponowano OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JRG Sucha B. SRt

17. Po ponad miesięcznej przerwie w dniu 8 czerwca w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zadysponowana do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Zawoi Gawły. Zadaniem naszej jednostki było : udzielenie pomocy starszej osobie zabezpieczenie miejsca zdarzenia ,odpięcie akumulatorów. W akcji brały udział: OSP Zawoja C[SLRt], JGR Sucha B[SRt], Karetka pogotowia ratowniczego, patrol policji. Zdjęcia w Galerii.

16. 20 kwietnia o godzinie drugiej w nocy zostaliśmy zaalarmowani do pożaru szopy w Zawoi Wełcza. Celem naszym było zasilenie wodne, pomoc przy przerzucaniu spalonego siana i innych rzeczy. Do pożaru zadysponowano :OSP Zawoja Wełcza GBM Star 660, OSP Zawoja Centrum GBM Star 266, OSP Skawica Centrum GBA, Star 244 GCBA Jelcz,
JRG Sucha B. GBA, Renault, Patrol policji.
Zdjęcia w Galerii.

15. W dniu 16 kwietna  w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do wypadku dwóch samochodów osobowych. Gdzie wyniku zderzenia tych aut zostały poszkodowane trzy osoby, którym została udzielona pierwsza pomoc przez naszych ratowników. Na miejsce zdarzenia były zadysponowane następujące jednostki: OSP Zawoja Centrum SLRt, JRG Sucha B SRt, Dwie karetki pogotowia ratunkowego, Dwa patrole policji. Zdjęcia w Galerii.

14. W dniu 9 kwietnia 2008r. udzielaliśmy pomocy osobie która wpadła do rzeki. Na miejsce zadysponowano OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat.

13. W dniu 31 marca zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia  jakim była plama oleju w Skawicy. Powstała z powodu kolizji dwóch samochodów osobowych. Nasze działanie polegało na uprzątnięciu jezdni i zasypanie sorbetem. Zadysponowano OSP Zawoja C SLRt Fiat.

12. W dniu 28 marca znów zawyła u nas syrena i powiadomiła nas o potraceniu chłopaka w Zawoi Marszałki. Nasz zastęp miał za zadanie udzielić pierwszej pomocy i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wraz z kierowaniem ruchem drogowym. Na miejscu akcji byli OSP Zawoja C SLRt Fiat,
JRG Sucha B SRt, Pogotowie ratunkowe i patrol policji.

11. W dniu 24 marca w godzinach nocnych zostaliśmy zawiadomieni ze w Zawoi Widły miał miejsce wypadek drogowy. Na miejscu okazało się ze uczestniczą w nim samochód osobowy i autobus. W osobówce były dwie uwięzione osoby kobieta i mężczyzna. Wydobycie poszkodowanych było nie możliwe bez użycia sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna po wydobyciu był natychmiast reanimowany przez ratowników z naszej jednostki. Następnie ratownicy zajęli się poszkodowaną kobietą.
Po czym poszkodowani zostali przekazani pogotowiu i odwiezieni do szpitala.. W akcji brały udział zastępy: OSP Zawoja Centrum SLRt Fiat, JOT OSP Białka, SLRt Ford, SLRR Toyota
JRG Sucha B, SRt Renault, Dwa patrole policji, Dwie karetki pogotowia ratunkowego. 
Zdjęcia w Galerii.

10. 24 marca w godzinach przed południowych zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju na drodze. Z naszej jednostki wyjechał SLRt Fiat.

9. 10 marca o godzinie 20.00 zostaliśmy zaalarmowani. Jednak po przybyciu strażaków do jednostki okazało sie ze to juz 2 w tym roku fałszywy alarm.

8. 10 marca o godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do pierwszego w tym roku pożaru traw w Zawoi - Wełcza. Zadysponowano GBM Star 266 OSP Zawoja Centrum

7. W dniu 2 marzec o godzinie 17.10 zostaliśmy powiadomieni
o podtopieniu budynku mieszkalnego w Zawoi Centrum - Brzeg
Naszym zadaniem było udrożnienie rowów i wypompowanie wody ze studzienki.
W akcji brał udział GBM Star 266 OSP Zawoja Centrum.

6. 23 lutego o 01.40 czyli jakieś 30 minut po powrocie z poszukiwań zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w Skawicy. Gdzie wspomagaliśmy miejscowa OSP.
Na miejscu byli: OSP Skawica [GBA GCBA],
OSP Zawoja Centrum [GBM], OSP Skawica Sucha G[GBA],
OSP Białka [GBA GCBA], JRG Sucha B [GCBA SLRR],
Patrol policji, Pogotowie energetyczne.

5. W dniu 22 lutego o godzinie 23.20 zostaliśmy za alarmowani o zaginięciu kolonisty w miejscowości Zawoja Górna. Celem naszym było przeszukanie terenu.
W akcji brali udział: OSP Zawoja Centrum [SLRt Fiat],
OSP Zawoja Górna [GLM Zuk], Dwa patrole policji.

4. W dniu 7 lutego w godzinach wieczornych zostaliśmy alarmowani o pożarze domu w Skawicy Suchej Górze.  Celem naszych strażaków było zasilenie wodne i pomoc przy rozbiórce i przerzucaniu spalanego siana. Na miejsce zdarzania był zadysponowane takie jednostki jak:
OSP Zawoja Centrum [GBM], OSP Skawica Sucha G[GBA],
OSP Skawica [GBA GCBA], OSP Zawoja Wełcza [GBM],
OSP Zawoja Dolna[GBA], OSP Zawoja Przyslop [GBA],
OSP Białka [GCBA SLRR], JRG Sucha B[GCBA], Dowódca JRG Sucha B, [SLOp Stryszawa], Pogotowie energetyczne.

3. W dniu 30 stycznia 2008 o godzinie 16.20  zostaliśmy zaalarmowani przez PSK w Suchej  Beskidzkiej o pożarze domu. Po rozpoznaniu okazało się ze pali się instalacja elektryczna na zewnątrz budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: GBM Star 266 OSP Zawoja Centrum, GBM Star 660 OSP Zawoja Wełcza, GCBA Man JRG Sucha B., Pogotowie energetyczne.     Zdjęcia  w Galerii

2. W dniu 21 stycznia o godzinie 4.30 nasza jednostka została wysłana do wypadku. Na miejscu zastaliśmy samochód który uderzył w budynek kolo cmentarza. Celem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem, neutralizacja i usprzątanie drogi oraz zholowanie samochodu na pobocze. Na miejsce zostało zadysponowany SLRt Fiat Ducato OSP Zawoja Centrum.

1. W dniu 11 stycznia nasza jednostka po raz pierwszy w tym roku została zaalarmowana. Na szczęście okazał się to alarm fałszywy.