Jubileusz 90-lecia OSP Zawoja Centrum oraz 10-lecia Orkiestry Dętej OSP Zawoja

Data 16 sierpnia 2008r. pozostanie jedna z ważniejszych dat w historii naszej jednostki oraz Orkiestry dętej OSP Zawoja Centrum. W tym właśnie to dniu nasza jednostka obchodziła jubileusz 90-lecia powstania jednostki OSP Zawoja Centrum podczas którego przekazano i poświęcono nowy samochodów ratowniczo- gaśniczy, a także wręczono odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków natomiast orkiestra dęta obchodziła jubileusz 10-lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP Zawoja - Centrum. Wszystko zaczęło sie od godziny 14.30 zbiórkom pododdziałów i pocztów sztandarowych pod budynkiem OSP Zawoja Centrum skąd nastąpił uroczysty przemarsz na miejsce uroczystości - stadion sportowy LKS Watra. Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości  kpt. Krzysztofa Okrzesika - bryg. Piotrowi Harańczykowi nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt a następnie dh. Józef Hutniczak - Prezes OSP Zawoja Centrum  przywitał wszystkich zaproszonych gości wśród których byli m.in.: Członek Prezydium ZG - Prezes ZOW ZOSP RP w Krakowie Czesław Kosiba, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej bryg. Piotr Harańczyk, Członek ZOW ZOSP RP Józef Bednarz, Prezes ZOP ZOSP RP Andrzej Pająk, Z-ca prezesa ZOP ZOSP RP Stefan Żarnowski, Radny Sejmiku Małopolskiego Andzrej Sasuła, Wójt Gminy Zawoja Marek Listwan, Przewodniczący Rady Gminy Zawoja Krzysztof Chowaniak, Małopolski Kapelan Strażaków Władysław Kulig, Ks. Zdzisław Targosz, Ks. WojciechŻółty, a także mieszkańcy gminy, turyści i inne zaprzyjaźnione jednostki OSP. Kontynuując uroczystość prezes OSP przedstawił referat okolicznościowy z okazji 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi-Centrum oraz 10-lecia orkiestry Dętej w Zawoi-Centrum dotyczący rysu historycznego zarówno jednostki jak i orkiestry. Z okazji jubileuszu w uznaniu dla ochrony przeciwpożarowej strażacy otrzymali odznaczenia i tak złotym medalem za zasługi odznaczeni zostali : Dh Kudzia Jan, Dh Zajda Eugeniusz, Dh Drwal Michał, Dh Zemlik Kazimierz, srebrnym medalem odznaczeni zostali: Dh Drwal Jan, Dh Pikulik Grzegorz, Dh Hutniczak Piotr, brązowy medalem odznaczeni zostali: Dh Zemlik Tomasz, Dh Hutniczak Józef, Dh Groń Grzegorz, Dh Hutniczak Adam, natomiast odznaką "Strażak Wzorowy" odznaczeni zostali:  Dh Bury Dariusz, Dh Bartyzel Jacek, Dh Chowaniak Witold, Dh Kobiela Piotr. Po wręczeniu odznaczeń nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.280 4x4 dla naszej jednostki. Poświęcenia samochodu dokonał kpt. mgr. Władysław Kulig - Kapelan Małopolskich strażaków po czym to nastąpiła próba techniczna pojazdu. Z okazji jubileuszu Wójt Gminy Zawoja przekazał naszej jednostce 10 nowych węży na wyposażenie nowego samochodu natomiast orkiestra dęta otrzymała 2 nowe instrumenty. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Po części oficjalnej miała miejsce Msza Św. polowa. W dalszej części obchodów jubileuszu swoje zdolności muzyczne zaprezentowała orkiestra dęta OSP Zawoja Centrum a następnie odbyła się zabawa pod gwiazdami do białego rana a do tańca zagrywał zespół Zbyrcoki.